Vzdělání 1999 Integrovaná střední škola zemědělská a technická Mladá Boleslav, obor veřejná správa
Poslední zaměstnání 2017-2018 poradce I. místopředsedy v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, 2017 ředitel kanceláře předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, 2016-2017 náměstek člena vlády na Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR, 2008-2012 náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast dopravy
Další zajímavosti člen ČSSD od roku 1997

Můj příběh

Jmenuji se Robin Povšík, jsem 1. náměstek ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a 18 let působím jako zastupitel rodné Mladé Boleslavi. Jsem profesionální politik a nestydím se za to. Politiku umím a v regionu jsou vidět výsledky mé práce. Rád hledám řešení praktických problémů, jak lidem pomoci, usnadnit jim život nebo pomoci překonat tíživou situaci. To je podle mě úkol politika, který nikdy nesmí zapomenout, že slouží veřejnosti. Proto na podzim kandiduji do krajského zastupitelstva Středočeského kraje.

Proč se ucházím o vaši podporu na středočeského hejtmana?

Celý život se řídím tím, že pokud mohu druhým alespoň trochu pomoci, udělám to. Mám to jako sociální demokrat v krvi.

Štve mě, že pro většinu lidí v kraji je kvalitní bydlení pořád nedostupný luxus.

Štve mě, že na odborná lékařská vyšetření se v kraji čeká tak dlouho, až je někdy pozdě.

Štve mě sucho, nedostatek pitné vody, chybějící kanalizace v některých obcích, kraje i lesy sežrané kůrovcem.

Štve mě, když kvalitní zemědělskou půdu zabírají nové logistické haly.

Myslím, že tyto věci nás štvou společně. Ale jako politik mám povinnost je řešit. Na konci prázdnin spolu se svým týmem zveřejníme program, ve kterém si budete moci přečíst nápady, jak problémy, které nás v regionu trápí, řešit. Budu rád, když mi svoje postřehy a podněty napíšete na e-mail: rpovsik@socdem.cz.