Vzdělání Lékařská fakulta Masarykovy Univerzity v Brně (1994, titul MUDr.), Brno Business School - Nottingham Trent University (MBA 2005)
Poslední zaměstnání poslankyně Evropského parlamentu, Lékařka ARO Nemocnice v Kroměříži
Profesní zkušenosti Aktivní politickou kariéru jsem zahájila již v roce 1990 vstupem do České strany sociálně demokratické. V roce 1998 jsem byla zvolena do Zastupitelstva města Kroměříže a zároveň mi byl svěřen post místostarostky města. Tuto funkci jsem vykonávala po dobu tří volebních období až do září 2009, kdy jsem se jí dobrovolně vzdala po svém zvolení do Evropského parlamentu. I nadále však působím jako zastupitelka města. Po celou dobu svého členství vykonávám i další funkce na místní, okresní a krajské úrovni ČSSD a SDŽ. Působila jsem také jako předsedkyně Národní sítě Zdravých měst ČR a členka Rady vlády pro udržitelný rozvoj.
Jazyky anglický, francouzský
Zájmy a záliby kultura, cestování a sport
Další zajímavosti Závodně jsem hrávala za Slávii Kroměříž, později za tenisové oddíly ve Zlíně, Olomouci i za Univerzitu Brno. Strávila jsem dva roky na stáži ve Spojených státech amerických na Iniversity of Utah v Salt Lake City, kde jsem měla možnost zapojit se do výzkumu v oblasti biomedicínského inženýrství.