Email sk-stech@seznam.cz
Rodinný stav ženatý, dvě děti
Vzdělání Střední průmyslová škola
Motto Politici jsou zaměstnanci voličů
Další zajímavosti 2008-2020 místopředseda Senátu. V letech 2010, 2012 a po obhajobě mandátu znovu v listopadu 2014 zvolen předsedou Senátu. Předseda Organizačního výboru Senátu a předseda Podvýboru Organizačního výboru pro státní vyznamenání. Od roku 1994 až do dubna 2010 byl místopředsedou Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Od dubna 2002 do dubna 2010 zastával pozici předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS).
Bydliště Horní Slověnice

Můj příběh

Kdybych se měl charakterizovat jednou větou, ta by zněla: Začínal jsem od píky a vždy se řídím zákony a selským rozumem.

Narodil jsem se koncem roku 1953. Vyrůstal jsem v malé obci nedaleko Třeboně. Rodiče pracovali v zemědělství a předpokládali, že  jednou převezmu dobře prosperující rodinné hospodářství s třísetletou tradicí. Po zmaření poslední naděje na návrat k soukromému hospodářství po roce 1968 tato představa definitivně padla.

Vyučil jsem se zámečníkem, při zaměstnání vystudoval SPŠ strojní a postupně jsem v Českobudějovické Škodovce prošel profesemi – zámečník, dispečer, mistr, dílovedoucí a předseda odborů.

V revolučních dobách závěrem roku 1989 a počátkem r. 1990 jsem byl zvolen nejprve do stávkového výboru a pak do čela podnikové organizace  Odborového svazu KOVO. Následně jsem byl zvolen do vedení OS KOVO a stal se vedoucím regionálního pracoviště tohoto nejpočetnějšího odborového svazu.

Koncem roku 1992 jsem byl zvolen místopředsedou OS KOVO a v r. 1994 místopředsedou ČMKOS.

S Richardem Falbrem a dalšími kolegy jsme vytvořili tým, který důrazně prosazoval práva a zájmy zaměstnanců, a to i na řadě demonstrací.

V roce 1996 jsem byl poprvé zvolen v obvodě Pelhřimov – Jindřichův Hradec do Senátu PČR a mám čest své voliče a další občany zastupovat doposud. Za ta léta jsem získal mnoho zkušeností, svedl řadu úspěšných i neúspěšných „bitev“. Prošel funkcemi ve výboru, posléze byl zvolen místopředsedou a na osm let předsedou Senátu. v pozici místopředsedy a osm let předsedou Senátu.

Po celou dobu působení v Senátu jsem se snažil být aktivní nejen v celostátní politice, ale také ve svém obvodu. O regionální problémy jsem se intenzivně zajímal při mnoha setkáních s občany a zejména jsem komunikoval se starosty a vedením krajů. Pokud získám opět podporu občanů, budu ve svém působení aktivně pokračovat.