Rodinný stav ženatý, 3 děti
Vzdělání Gymnázium Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě
Motto Jdeme do toho společně, aby byl hlas lidí z Vysočiny slyšet.
Současné zaměstnání starosta Nového Města na Moravě
Poslední zaměstnání živnostník - poradce poslanců a senátorů, komunální politik
Profesní zkušenosti Místopředseda ČSSD
Jazyky angličtina, ruština
Zájmy a záliby cestování, historická a sci-fi literatura a film, cyklistika, lyžování, divadlo, astronomie
Kraj Vysočina

Můj příběh

Před deseti lety jsem se stal starostou Nového Města na Moravě. Předtím jsem byl živnostníkem, založil jsem malinkou firmu, psal jsem, pomáhal jsem poslancům a senátorům za ČSSD, organizoval jsem kampaně, zkrátka zažil jsem mnohé. Ale těch deset let starostování úplně změnilo můj život. Je to zkrátka to nejdůležitější a nejlepší, co jsem ve svém profesním životě zažil. V mém rodném městě se nám podařilo dát dohromady hospodaření a našetřit na největší investice v historii města. Na některé z nich jsme čekali přes padesát let. Ať už jsou to Městské lázně, sportovní hala, Vysočina aréna, dostavby mateřské a základních škol, dům pro seniory nebo jiné třeba i menší stavby. Na každou z nich jsem hrdý. Hlavně, protože jsme je připravovali společně. Našli jsme shodu v celém městě, přestali politikařit a táhli za jeden provaz.

Celý život mám chuť pomáhat při hledání společných cest. Pomáhat všem generacím, aby žily ve shodě a neměly důvod ke vzájemným výčitkám. Pomáhat městům a obcím v našem okolí, aby si vzájemně nemusely vyčítat kdo koho ošidil. Zkrátka hledat, co nás spojuje a na tom stavět.

V komunální politice jsem k tomu našel ideální příležitost. Tady vás každý vidí a nikdo vám nedá nic zadarmo. Každý den lidé hodnotí vaši práci. Každý den vás někdo pochválí a někdo vám vynadá. A to je skvělé. Je to inspirující a motivující.

A mám pocit, že ve velké politice to chybí. Lidé politikům neděkují a nenadávají za konkrétní každodenní výsledky. Svým oblíbencům vše prominou a těm, které rádi nemají nic nepochválí. A to mě štve. To bych rád změnil.

Na radnici jsem rád, cítím se zde užitečný a baví mne práce pro náš kraj. A chci pomáhat víc. To ale není možné, bez centrální politiky. Moc dobře jsem poznal, že pokud vás mají brát v Praze vážně, musíte mít silný mandát od lidí. Silný mandát lidí z Vysočiny je to jediné, co ve velkých pražských hráčích vzbudí respekt. A já bych o tento mandát chtěl poprosit lidi ze Žďárska, Velkomeziříčska, Bystřicka, Novoměstska a Bítešska. Potřebuji ho k tomu, abych mohl pomáhat našemu kraji a přinášet z Prahy dobré zprávy. Bez osobních kontaktů, přemlouvání, přesvědčování a neustálého tlaku Vysočině nepomůžeme. A ona to teď bude opravdu hodně potřebovat.

Se ženou, dcerkou a dvěma syny žijeme v Novém Městě na Moravě. Milujeme náš kraj. Od údolí Balinky po meandry Svratky v okolí Křižánek a Svratky. Od Žďárských cest k Dářku a Škrdlovicím, po překrásný kraj mezi Bystřicí a Pernštejnem. Miluji naše lidi. Ať už se s nimi setkávám na Bítešských hodech, novoměstských závodech, při procházkách naší krajinou, v hospůdkách nebo při práci. Jsou to skvělí lidé a jsem hrdý, že jsem jedním z nich. Měnit ve 45 svůj život není snadné. Ale je to výzva. A když vím, že budeme dál spolu, že se vzájemně podpoříme, půjdu do toho rád.