Rodinný stav ženatý, 1 dítě
Vzdělání střední odborné učiliště v Děčíně – truhlář, 1990 zkouška z myslivosti, rekvalifikační kurz - kvalifikace pro práci v lese, vyšší odborné myslivecké zkoušky
Motto Život není černobílý.
Současné zaměstnání Starosta obce Vrchovany
Poslední zaměstnání Armáda ČR – pomocný pyrotechnik, myslivecký hospodář, vyučující myslivosti

Můj příběh

Jmenuji se Jaroslav Křupala a narodil jsem se v roce 1972. Základní školu jsem vychodil v Dubé a poté jsem se vyučil na středním odborném učilišti v Děčíně jako truhlář. V roce 1990 jsem složil zkoušku z myslivosti a vzhledem k zájmům jsem se poté přihlásil do velkého rekvalifikačního kurzu do Hejnic, kde jsem získal kvalifikaci pro práci v lese. Následně jsem si zvýšil myslivecké vzdělání, kdy jsem složil vyšší odborné myslivecké zkoušky a začal jsem zkoušet a vyučovat myslivost. Myslivost vykonávám při okresním mysliveckém spolku v České Lípě už 30 let a 15 let učím a zkouším.

Mezi tím jsem začal pracovat u armády České republiky jako pomocný pyrotechnik, kde jsem strávil bez mála 10 let. Po skončení prvního pyrotechnického odřadu v Mimoni jsem začal pracovat jako traktorista v zemědělské firmě a záhy jako myslivecký hospodář.

Od roku 2011 už třetí volební období pracuji jako starosta obce Vrchovany a myslím, že se nám daří.