TZ ČSSD: Platy ve veřejné sféře porostou všem stejně o 1500 Kč

13. září 2019

Sociální demokracie prosadila, aby se platy ve veřejné sféře zvedly všem o stejnou částku 1500 Kč. Koaliční rada se na tom shodla v pátek, stejně jako na zrušení nejnižší tarifní tabulky. Zvýšení o pevnou částku pocítí nejvíce zaměstnanci s nejnižšími příjmy, jako jsou například kuchařky ve školách, uklízečky nebo uvaděčky v divadlech.

“Za nás jako za sociální demokracii jsme spokojeni. Je to dobrý kompromis. Zvedneme platy a to především těm s nejnižšími částkami a jsem rád, že jsme se dokázali dohodnout,” zhodnotil jednání předseda ČSSD Jan Hamáček. Zmíněných 1500 Kč dostanou navíc všichni. “Polepší si i bezpečnostní sbory nebo pracovníci v sociálních službách,”popsal Hamáček

Spokojená po jednání byla i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. “Tímto zvýšením platů pomůžeme těm, co jsou na tom platově nejhůře. Navíc je skvělé, že dstaneme finance i pro zaměstnance v sociálích službách.”

S koaličním partnerem se zástupci ČSSD navíc dohodli sloučení tabulky číslo 1 a 2. “Tam ten posun bude výrazný. Nízkopříjmoví zaměstnanci státu na tom budou nejlépe v historii. Nejvíce si polepší kuchařky, uvaděčky, uklízečky atd.” řekla Maláčová.

Blogy