Tisková zpráva: Praha jako město má sloužit občanům a ne je okrádat

23. června 2022

Tisková zpráva předních kandidátů ČSSD do zastupitelstva hl. m. Prahy: Všichni tři jsme vstupovali do pražské ČSSD před mnoha lety hlavně proto, abychom skrze naše politické angažmá pomáhali těm, kterým život nerozdal ty nejlepší karty. I v našem hlavním městě je jich totiž víc než dost. Dříve či později se však u každého z nás dostavilo rozčarování z toho, jak ČSSD funguje a kdo ji zastupuje. Poznali to i voliči a potrestali ČSSD tím, že ji přestali volit. Patří jim za to dík, protože nám umožnili se poučit.

top-3.jpg

Na kandidátce ČSSD do Zastupitelstva hl. m. Prahy není jediný kmotr. Jak ale ukázaly uplynulé dny, nestačí to – ve vedení Prahy je stále celá řada toxických osobností, které podlehly mafiím s kořeny v 90. letech (Krejčíř). Slibovali čistou politiku, místo toho však zastavili rozvoj města a převzali od svých mentorů ty nejhorší praktiky. Primátor Hřib sice křičí “já nic, já muzikant”, ve skutečnosti to nicméně znamená, že měl buď úmyslně klapky na očích, nebo je slaboch – v nejhorším případě diletant, který nedokázal rozpoznat, co se vedle něj v radě 3,5 roku děje. To samé platí i pro politiky TOP 09 a STAN, kteří kandidovali na společné kandidátce. Ti všichni by ze své slepoty nebo neschopnosti měli vyvodit osobní odpovědnost.

V neposlední řadě není v současné korupční kauze žádnou hrdinkou ani paní Marvanová, která tvrdí, že na praktiky svého kolegy Hlubučka roky upozorňovala. Její apel však zjevně nebyl dost důrazný, protože šmelina panů Slepičáka, Myšáka, Kosáka a spol. jen kvetla. Paradoxní je, že místo aby se paní Marvanová chytla za nos, snaží se nyní hrát v médiích roli poslední spravedlivé. Z dosud známých informací se přitom zdá, že to byl právě její kolega Pospíšil, který z Plzně přivedl Jiřího Fremra, jenž podle policejních odposlechů udržoval kontakty jak se stíhaným lobbistou Michalem Redlem, tak náměstkem Hlubučkem.

Nechceme dál přihlížet tomu, jak naše hlavní město postupně rozkrádají struktury napojené na finanční a drogové mafie, proto navrhujeme okamžité zavedení následujících opatření:

– otevřená výběrová řízení na obsazení všech klíčových pozic,
 – rozklikávací rozpočet a s ním transparentně a jednoznačně spojená otevřená data, včetně všech faktur a možnosti exportu údajů dle jednotlivých firem a finančních plnění – a to nejen na úrovni města, ale i městských akciových společností,
 – forenzní audit hospodaření všech městských akciových společností,
 – posílení kontrolní funkce opozice nejen ve výborech, ale i v dozorčích radách městských akciových společností.

Miroslav Dvořák, Lukáš Ulrych, Milan Balahura
(první tři kandidáti za ČSSD ve volbách do ZHMP)

zdroj: tisková zpráva předních kandidátů ČSSD do zastupitelstva hl. m. Prahy

Blogy