P. Vícha: Podařilo se nám obsadit důležitá místa v orgánech Senátu

14. listopadu 2018

Na ustavující schůzi Senátu 12. funkčního období byli zvoleni do orgánů Senátu také dva senátoři za ČSSD. Senátor Ivo Bárek je předsedou Mandátového a imunitního výboru, Miroslav Antl je znovu v čele Ústavně právního výboru.

„Přestože senátorský klub ČSSD po posledních volbách početně oslabil, podařilo se nám obsadit důležitá místa v orgánech Senátu,„ konstatuje předseda Senátorského klubu ČSSD senátor Petr Vícha. „Jsem především rád, že Milan Štěch bude i nadále působit ve vedení Senátu jako jeho místopředseda. Je to nesporně ocenění jeho více než dvacetileté práce v Senátu a posledního působení ve funkci předsedy Senátu. Milan Štěch je zcela určitě člověkem na svém místě.“

Senátorský klub ČSSD má rovněž zastoupení ve vedení dvou komisí. Senátor Miroslav Nenutil, je opět v čele Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova. A senátor Jiří Dienstbier je předsedou Stálé komise Senátu pro Ústavu České republiky a parlamentní procedury.

„Usilovali jsme o poměrné zastoupení ve vedení Senátu i ve výborech a komisích, což se nakonec podařilo. Všichni naši předsedové odvedli v minulém funkčním období velmi dobrou práci a mají tak na co navazovat," uvedl předseda Senátorského klubu ČSSD Petr Vícha.

Blogy