Nové vedení sociální demokracie zahájilo jednání s hnutím ANO

21. února 2018

Předseda sociální demokracie Jan Hamáček a statutární místopředseda strany Jiří Zimola se dnes sešli s předsedou vlády v demisi Andrejem Babišem. Jan Hamáček zdůraznil, že cílem těchto jednání je sestavení stabilní a proevropské vlády, která bude mít ve svém programu zahrnuty klíčové priority sociální demokracie.

Úvodní jednání se uskutečnilo čtyři dny po sjezdu sociální demokracie, na kterém delegáti přijali usnesení o zahájení politických rozhovorů s hnutím ANO a dalšími parlamentními stranami. „Předsedovi vlády v demisi jsem jasně řekl, že ČSSD připravena konstruktivně jednat, ale že očekáváme korektní jednání z obou stran," uvedl po úvodním jednání se zástupci hnutí ANO předseda sociální demokracie Jan Hamáček.

Dohodli jsme, že se znovu sejdeme příští týden. Personální otázky nicméně v tuto chvíli vůbec nejsou na stole," dodal statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola.

Nové vedení sociální demokracie se chce v prvé řadě soustředit na hledání programových průniků. „Sociální demokracie bude prosazovat, aby se propláceli první tři dny nemoci. Vláda musí řešit bytovou situaci. Stojíme například o to, aby se nastartovala masivní výstavba družstevních a nájemních bytů. Chtěli bychom posílit příjmovou stránku státního rozpočtu, protože z naší republiky odtéká téměř 300 miliard korun ročně na dividendách do zahraničí. Velké firmy a podniky, které mají vysoce nadprůměrné zisky v naši zemi nebo si nárokují státní pobídky, by se měly více podílet na rozvoji naší země. Získané prostředky investujeme do výstavby a modernizace České republiky," zmínil některé programové priority sociální demokracie Jan Hamáček.

Blogy