Nemocnice Na Františku potřebuje stabilitu, město ji může garantovat

16. ledna 2018

Klub pražských zastupitelů ČSSD vítá vstup hlavního města Prahy do jednání o další budoucnosti Nemocnice Na Františku. Cílem těchto jednání musí být nalezení cesty, jak v dlouhodobém hledisku zajistit stabilní fungování tohoto významného zdravotnického zařízení v centru Prahy.

Nemocnice Na Františku má velký význam pro občany celé Prahy a společným cílem hlavního města a městské části Prahy 1 musí být udržení dostupné zdravotní péče v centru města. Vítám deklarovaný zájem hlavního města jednat, jelikož jde o silného partnera, který je schopen nemocnici garantovat stabilitu," uvedl Daniel Hodek, radní hl. m. Prahy a 1. zástupce starosty Prahy 1.

„Výsledkem jednání mezi Prahou a Městskou částí Praha 1 může být jak převzetí správy celé nemocnice, tak závazek navýšení pravidelného ročního příspěvku Prahy na provoz nemocnice Byla to právě sociální demokracie, která v minulém volební období jako opoziční strana prosadila pravidelný příspěvek na provoz Nemocnice Na Františku z rozpočtu města, a to ve výši 5 milionů korun ročně," připomněla Irena Ropková, radní hl. m. Prahy. „V tuto chvíli je však zřejmé, že se jedná z dlouhodobé perspektivy o nedostatečnou částku a město se musí jasně přihlásit ke svému dílu odpovědnosti za chod nemocnice," dodala.

Zastupitelé ČSSD jsou připraveni podpořit jakékoli řešení, které stabilizuje chod nemocnice a nebude ohrožovat dostupnost zdravotní péče a kvalitu poskytovaných služeb. Zdraví občanů je u nás vždy na prvním místě," doplnil Lukáš Kaucký, předseda klubu zastupitelů ČSSD.

Blogy