MPSV rozdělilo 21 milionů na mimořádné odměny sociálním pracovníkům v obcích

2. října 2020

Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes zveřejnilo výsledky mimořádného řízení pro poskytnutí dotace na odměny sociálním pracovníkům na obecních úřadech. Odměny v řádech desítek tisíc korun budou více než tisícovce sociálních pracovníků vyplaceny za jejich zvýšené pracovní úsilí v období od 13. 3. 2020 do 31. 5. 2020, kdy pomáhali zejména seniorům, občanům se zdravotním postižením, rodinám s dětmi a dalším osobám překonat náročné období nouzového stavu v době první vlny šíření nákazy COVID-19.

O mimořádnou dotaci zažádalo 285 obcí a bylo mezi ně rozděleno celkem 21 336 556 Kč.

„Práce sociálních pracovníků je nepostradatelná, a proto jsem ráda, že se nám podařilo zajistit finance na jejich mimořádné odměny. Sociální pracovníci na obcích si to za své nasazení v době první vlny epidemie nepochybně plně zaslouží. Peníze na odměny jsme právě dnes odeslali na účty krajů,“ uvedla ministryně Maláčová.

Obecní úřady mají nyní možnost z dotace uhradit mimořádné odměny k platům sociálních pracovníků za práci ve ztíženém pracovním prostředí. Tito pracovníci byli v souvislosti s protipandemickými opatřeními vystaveni riziku nákazy z důvodu nezbytného osobního kontaktu s jinými osobami při výkonu sjednaného druhu práce ve ztíženém provozu. Odměny budou těmto pracovníkům vyplaceny také za mimořádné pracovní nasazení. Sociální pracovník tak může získat odměnu
až 24 544 Kč hrubého za celé uznatelné období. Výsledky dotačního řízení jsou uveřejněny ZDE

Aktuálně je zveřejněna také výzva k mimořádnému dotačnímu řízení pro kraje na odměny sociálním pracovníkům krajských úřadů.
zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Blogy