MPSV: O budoucnosti trhu práce ve střední Evropě budou v Olomouci diskutovat zástupci zemí V4

5. listopadu 2019

Jak se promění trh práce během nadcházející čtvrté průmyslové revoluce? Jaké výzvy to přinese? Ministerstvo práce a sociálních věcí chce nastartovat otevřenou debatu o cílech a zaměření politiky zaměstnanosti v České republice do budoucna.

Na první ročník mezinárodní konference Fórum zaměstnanosti, která se koná 12. –13. 11. 2019, do Olomouce míří nejen politická reprezentace, státní správa a sociální partneři, ale také vědecké instituce, neziskové organizace, reprezentanti krajů, měst a obcí, ale především zástupci firem, podnikatelských subjektů a řada dalších aktérů aktivních v oblasti zaměstnanosti. Ti všichni budou v rámci moderovaných diskuzních panelů i doprovodného programu představovat svojí činnost, dobrou praxi, diskutovat možná opatření a hledat nové příležitosti na trhu práce i nová řešení pro výzvy v oblasti zaměstnanosti.

V úvodním panelu vystoupí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, její slovenský kolega ministr práce, sociálních věcí a rodiny Ján Richter, náměstek maďarského ministra pro politiku zaměstnanosti a korporátní vztahy Zoltán István Marczinkó a náměstek polské ministryně rodiny, práce a sociální politiky Kazimierz Kubierski.

Během dvoudenní mezinárodní konference čeká účastníky dalších 12 diskuzních panelů s téměř 80 vystupujícími z veřejného i soukromého sektoru, workshopy a zajímavý doprovodný program. Hlavním cílem této mezinárodní konference je nastartovat otevřenou debatu o cílech a zaměření politiky zaměstnanosti v České republice do budoucna.

MPSV v rámci Fóra zaměstnanosti představí Strategický rámec politiky zaměstnanosti do roku 2030. Jedná se o základní strategický materiál politiky zaměstnanosti směrujícík nadcházejícím výzvám – zejména digitalizované společnosti 4. průmyslové revoluce a stárnutí populace. Opírá se o analýzy vývoje trhu práce v uplynulém desetiletí a o predikce vývoje trhu práce vycházející z demografickým i technologických změn. Hlavní vizí Strategického rámce je, aby v roce 2030 měla Česká republika trh práce, který bude schopen reakce na globální výzvy a který zajistí jak kvalitní zaměstnání pro všechny obyvatele Česka, tak dostatek pracovní síly pro konkurenceschopné hospodářství.

Podrobnější informace o programu Fóra zaměstnanosti a vystupujících naleznete na webu konference: ZDE.

Registrace účastníků je stále otevřená jak pro odborníky, tak pro širokou laickou veřejnost. Formulář pro registraci účastníků je dostupný ZDE.

zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Blogy