MPSV a další vystavovatelé představí na veletrhu nabídku pracovních příležitostí

23. října 2019

Ministerstvo práce a sociálních věcí jako jeden z partnerů převzalo záštitu nad veletrhem práce Profesia days, který proběhne ve dnech 23.–24. října 2019 na výstavišti v pražských Letňanech. Na veletrhu se představí nejen MPSV ale také více jak stovka dalších vystavovatelů, nabízejících pracovní pozice v mnoha oborech v ČR i v dalších evropských zemích. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, budou se moci seznámit s nabídkou volných pracovních pozic, ale také se zúčastnit řady workshopů či přednášek. Své služby na této akci představí ve společném stánku také Úřad práce a celoevropská síť EURES.

Letošní ročník Profesia days se mimo jiné ponese ve znamení přeshraničního zaměstnávání. Evropské služby zaměstnanosti EURES operují na území členských států EU/EHP a Švýcarska proto nemohou chybět mezi předními vystavovateli. Tato celoevropská síť podporuje pracovní mobilitu na jednotném evropském trhu práce a stimuluje tak právo každého občana EU na volný pohyb pracovních sil. V ČR je EURES plně integrován na Úřadu práce ČR. Služby EURES cílí zejména na uchazeče o zaměstnání, zaměstnavatele a na další partnerské organizace na trhu práce v Evropě. Informace o životních podmínkách a o ověřených volných pracovních místech jsou k dispozici na národním (www.eures.cz) a evropském portálu EURES (www.eures.europa.eu).

Profesia days tak letos obohatí poradci sítě EURES nejen z ČR, ale také z Německa, Rakouska, Dánska, Polska a Slovenska. Ti jsou připraveni poskytnout zájemcům o práci v zahraničí informace o životních a pracovních podmínkách. Specifickou skupinou jsou pak na veletrhu mladí zaměstnanci zvažující práci v zahraničí.

„Mladí jsou jakýmsi lakmusovým papírkem trhu práce, je to totiž skupina, která velmi citlivě reaguje na výkyvy trhu práce. I ti mají příležitost na mezinárodních veletrzích práce, jako je tento, setkat se se zajímavými tuzemskými zaměstnavateli nebo těmi, nabízejícími práci v zahraničí. Zaměstnání v cizině je pro mladé příležitost, jak získat cenné zkušenosti, které je mohou profesně i osobně obohatit a které mohou zúročit po návratu zpět do ČR,“ říká náměstek ministryně práce a sociálních věcí pro oblast zaměstnanosti Jiří Vaňásek.

Na veletrhu budou návštěvníkům k dispozici také specialisté Úřadu práce ČR. Lidé se od nich dozvědí, o jaké profese je zájem a co zaměstnavatelé vyžadují od budoucích zaměstnanců. Příchozí se mohou u zástupců úřadu mj. informovat o širokém portfoliu nabízených služeb, získat povědomí o nástrojích aktivní politiky zaměstnanosti či projektech zaměřených na konkrétní skupiny uchazečů o zaměstnání. Zaměstnavatelé se u specialistů mohou informovat např. o možnostech spolupráce v rámci výběrových řízení.

Pořadatelé připravili pro návštěvníky i letos pestrý program. Kromě přednášek bude na hlavním podiu probíhat tzv. Master Class program s informačními bloky zaměřenými na poradenství pro všechny, kteří hledají práci, chtějí zkusit pracovat v zahraničí nebo vylepšit své klíčové kompetence. Vstup na veletrh i odborný program je zdarma.

zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Blogy