Mladí sociální demokraté volí Jiřího Drahoše

9. prosince 2017

Mladí sociální demokraté si v uplynulých týdnech vybírali v hlasování některého z devíti oficiálních kandidátů do funkce hlavy státu. V online členském hlasování zvítězil hned v prvním kole Jiří Drahoš, který získal celkem 56,3 % hlasů. Na druhém místě se umístil Marek Hilšer, kterého by dnes volilo 18,4 % členů spolku. Současný prezident Miloš Zeman obdržel pouze devět procent hlasů.

received-10159800822205066.png

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš s přehledem zvítězil hned v prvním kole online referenda o lednové volbě hlavy státu, který pro členy a členky uspořádali Mladí sociální demokraté. „Vyjádřili jsme poměrně jasně, jak si jako mladí lidé představujeme atmosféru na Pražském hradě po březnu příštího roku. Chceme změnu, která může přijít už za měsíc,“ komentuje výsledky hlasování předseda spolku Radek Hlaváček.

Jiří Drahoš získal 56,3 % hlasů. Druhý Marek Hilšer obdržel 18,4 % hlasů, Miloš Zeman 9,2 %. Na zbylých třech místech se umístili Pavel Fischer (8,0 % hlasů), Mirek Topolánek (5,7 % hlasů) a Michal Horáček (2,3 % hlasů). Kandidáti Petr Hannig, Vratislav Kulhánek a Jiří Hynek neobdrželi ani jeden hlas.

Blogy