Ministr Petříček navštívil Královéhradecký kraj

14. května 2020

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček navštívil ve čtvrtek 14. května 2020 Královéhradecký kraj, kde zavítal do firem MZ Liberec, TriLab a Technologického centra Hradec Králové. Cílem návštěvy byla podpora českých firem, kterým MZV pomáhá dostat se na zahraniční trhy.

První firma MZ Liberec, do které vedla ministrova návštěva, se nachází v Rudníku u Vrchlabí. Specializuje se na výrobu zařízení pro vedení medicinálních plynů a zdravotnických zařízení, kterými jsou následně vybavovány operační sály, jednotky intenzivní péče, anesteziologicko-resuscitační oddělení a standartní lůžková oddělení po celém světě. „MZ Liberec je firma, která se nevyhýbá náročným projektům, jsem rád, že jejími řešení se podařilo vybavit i nemocnici v iráckém Kurdistánu,“ uvedl šéf české diplomacie.

Část prostředků rozvojové spolupráce vláda aktuálně přesměrovala do chudších částí světa s cílem předejít dalšímu návratu pandemie COVID. Firmy sdružené pod Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků díky programu ČRA připravily tematické nabídky českých řešení v boji s pandemií COVID. České firmy včetně MZ Liberec teď tak mají i díky podpoře ekonomické diplomacie další příležitostí k tomu ukázat svá špičková řešení v zahraničí. „Pomáháme vytipovat vhodné projekty v rozvojových zemích, kde české firmy mohou pomoct s potřebami místních nemocnic a zdravotnických zařízení,“ přibližuje aktivity MZV ministr Petříček.

Šéf české diplomacie dnes navštívil za účasti hejtmana Královehradeckého kraje také firmu TriLab v Hradci Králové, která se specializuje na 3D tisk a nedávno vyvinula nový model ochranného štítu – Masq, kterého vyrobí aktuálně tisíc pět set kusů denně a připravuje rozšíření výroby až na patnáct tisíc. Tyto ochranné štíty už slouží zdravotníkům v nemocnicích v Hradci Králové, Praze, Plzni a dalších městech. Mohou však již brzy pomáhat i zdravotníkům jinde ve světě.

Během dnešní návštěvy se ministr Petříček sešel také s ředitelem Technického centra Hradec Králové, které slouží jako podnikatelský inkubátor a vědecko-technický park pro firmy z celého regionu a sídlí i firma TriLab.

zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

Blogy