Ministerstvo práce a sociálních věcí se opět po roce otevřelo veřejnosti

29. října 2019

Ministerstvo práce a sociálních věcí u příležitosti státního svátku ke vzniku samostatného Československa otevřelo své prostory veřejnosti. Historicky druhý Den otevřených dveří se konal v pondělí 28. října a přilákal několik stovek návštěvníků, které osobně přivítala ministryně Jana Maláčová. Návštěvníci měli možnost si prohlédnout reprezentativní prostory ministerstva včetně kanceláře ministryně a ostatních členů vedení resortu.

„Těší mě, velký zájem návštěvníků, kteří si našli ve sváteční den čas na prohlídku našeho ministerstva. S mnohými jsem měla možnost se pozdravit a byla to pro mě velmi příjemná a inspirující osobní setkání,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Program zahrnoval zhruba hodinové komentované prohlídky s výkladem průvodců. Návštěvníci se seznámili nejen s historií samotné budovy a jejího okolí, ale prohlédli si i historické vybavení budovy, zajímavá architektonická a technická řešení, kterým je například původní a dodnes funkční a používaný oběhový výtah označovaný jako paternoster. Zajímavostí pro návštěvníky byly jistě i zmínka o existenci dětských skupin, které MPSV již několik let zřizuje a provozuje pro děti svých zaměstnanců.

Součástí Dne otevřených dveří byla výstava obrázků dětí s názvem „Senioři očima dětí“ připravená ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb umístěná ve vstupní hale ministerstva.

Video ze Dne otevřených dveří ZDE

zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Blogy