Jižní Morava proti šmejdům

3. května 2013

Jihomoravský hejtman Michal Hašek dnes připojil svůj podpis pod petici proti „Šmejdům“ a za zvýšení ochrany spotřebitelů při nekalém předváděcím a podomním prodeji.

„Se šmejdy se má bojovat a k tomuto boji s podporou Blesku se rad připojuji. Pomůžeme společně především seniorům, které si „Šmejdi“ vybrali jako své potenciální oběti. Na jižní Moravě bude moci každý připojit svůj podpis na petici proti Šmejdům, buď přímo v budově Krajského úřadu nebo na některém ze Seniorpointů, které existuji již ve všech okresech “, vysvětlil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a dodal: „Jako hejtman a poslanec jsem také připraven podpořit konkrétní body v petici, aby se co nejdříve našla skupina zákonodárců nebo krajské zastupitelstvo, které připraví návrh zákona. Doufám, že politici napříč stranami nebudou o nutné změně zákona příliš dlouho pouze mluvit, ale zvednou pro ně ruku ještě letos," řekl Michal Hašek.

Jihomoravský kraj se také stal partnerem a podpořil distribuci dokumentárního snímku Šmejdi, který mapuje nekalé obchodní praktiky na předváděcích akcích. Cílem této podpory je umožnit shlédnout tento závažný dokument co nejširšímu publiku a právě díky podpoře Jihomoravského kraje mají na tato představení senioři vstup zdarma. Film Šmejdi je ještě dnes možno shlédnout v brněnském kině Art, 6. a 7. května v Blansku v kině Blansko a 21. a 28. května pak znovu v brněnském Artu. Další představení na území kraje je možné nalézt na internetových stránkách deníku Blesku.

„Jsem rád, že na jižní Moravě se senioři v Brně a dalších městech budou moci podívat na tento film zdarma, aby byli informováni o takových aktivitách i o tom, jak se jim mají bránit,“ dodal hejtman Hašek.

Blogy