Jan Hamáček: Zjednodušujeme přebujelou administrativu obcí

23. května 2019

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes, 23. května 2019, vystoupil na sněmu Svazu měst a obcí. Se starosty se shodl na nutnosti stále zjednodušovat administrativu. Upozornil také na vznik elektronické sbírky zákonů nebo na rušení zbytečných právních předpisů.

Jan Hamáček připomněl, že není jen ministrem přes policii, protože pod resort vnitra (MV) spadá celá veřejná správa, tedy přes 6000 obcí. „Vnímám, že starosty trápí přebujelá administrativa. Tento problém bereme vážně a přijímáme konkrétní řešení, která administrativu obcí zjednoduší,“ řekl mimo jiné Jan Hamáček s tím, že v posledních letech se také vždy zvyšoval příspěvek obcím na výkon státní správy až na letošních 10,4 mld. Kč. 
 

„Zrychlili jsme vydávání osobních dokladů na méně než 24 hodin, navrhujeme zrušit 800 zbytečných zákonů a vyhlášek a chystáme eSbírku a eLegislativu, které zpřehlední legislativní proces,“ doplnil ministr Hamáček. Dodal také, že v rámci zjednodušení administrativy MV chystá elektronickou sbírku právních předpisů územních samosprávních celků, díky které budou na jednom místě všechny vyhlášky s omezenou místní působností.

MV bude dle Jana Hamáčka i ve spolupráci se starosty stále pokračovat v digitalizaci státní správy tak, aby úřady byly rychlejší a jejich práce jednodušší.

 

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR

Blogy