J. Maláčová: Rodina čtyřčat už má pečovatelku! Tím ale pomoc ministerstva nekončí

10. října 2019

Srpnová návštěva ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) u rodiny Slánských má dohru. MPSV pomohlo rodině čtyřčat lépe zvládat každodenní činnosti. Zajistilo pro ně pečovatelku a pomohlo při vyřizování podpory na úřadech. Klára, Anežka, Monika a Ondřej se manželům Stránským narodili před víc než rokem a půl. Po 15 letech to byla první čtyřčata narozená v Česku.

„Rodiny s vícerčaty se potýkají s řadou potíží, uživit takto početnou rodinu není jednoduché a péče o tolik dětí najednou je ohromně náročná. Snažím se tedy dělat maximum pro to, abych vícečetným rodinám jejich složitou situaci pomohla co nejvíce ulehčit. Rodině jsme například pomohli zajistit služby pečovatelky nebo jí poskytujeme poradenství,“ uvedla ministryně Maláčová.

Ministerstvo práce a sociálních věcí pro rodinu čtyřčat zajistilo pečovatelku v rámci veřejně prospěšných prací. Konkrétně tak, že nabídlo Generálnímu ředitelství Úřadu práce udělení výjimky na prodloužení podpory místa původní pečovatelky, která je uzavírána běžně na jeden rok.

Ministerstvo intenzivně komunikuje s dalšími institucemi, např. s Krajskou pobočkou Úřadu práce v Příbrami, městem Hostivice, Klubem dvojčat a vícerčat o.p.s.. Městu Hostivice byla již v roce 2018 poskytnuta mimořádná dotace na zajištění poskytování pečovatelské služby bez úhrady. MPSV nabídlo obdobnou podporu i letos, je tedy připraveno pomoci s podáním žádosti a následně pečovatelskou službu podpořit.

Služby na podporu rodin, partnerství a rodičovství ministerstvo finančně podporuje prostřednictvím Národního dotačního titulu Rodina. Slánským MPSV poskytlo informace o organizacích z Hostivice a okolí, které byly v rámci titulu podpořeny a jejichž služby by rodina mohla využít. Resort také poskytl informace ohledně dostupnosti služeb péče o děti, které je v Hostivici a okolí možné využít. Takovými službami jsou dětské skupiny, mikrojesle nebo mateřská škola.

zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Blogy