ČSSD splnila svůj slib, udržela náklady na volební kampaň pod limitem devadesáti milionů korun a vydala zprávu o volební kampani do poslanecké sněmovny

20. prosince 2013

Sociální demokracie splnila svůj veřejný závazek a celkové náklady na kampaň pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR nepřesáhly limit devadesáti milionů korun. Přesné vyúčtování volebních nákladů je 86,9 milionu korun. Dnes bude zveřejněna zpráva o volební kampani do PSP ČR v roce 2013.

„Sociální demokracie se chovala ve volební kampani rozpočtově odpovědně, ukázali jsme, že umíme v této věci dobře hospodařit. ČSSD poprvé v historii spustila pro volby transparentní účet, který zahrnoval veškeré finanční operace ústředního i krajských volebních fondů. Veřejnost měla možnost naše hospodaření sledovat pomocí transparentního účtu on-line na webu strany.

Příští rok bude ČSSD hospodařit s vyrovnaným rozpočtem v objemu 212 milionů korun. Rozpočet zahrnuje i náklady na všechny volby – doplňující do Senátu na Zlínsku, volby do Evropského parlamentu a podzimní volby do Senátu a do obecních zastupitelstev. Předpokládám, že na volby půjde zhruba třetina rozpočtu,“ uvedl místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec.

Čerpání volebního fondu procházelo průběžnou kontrolou auditora. Stejně jako v minulých letech, i letos bude zpráva auditora i výroční zpráva o hospodaření v příslušný čas umístěna k nahlédnutí na webových stránkách ČSSD.

Zpráva o volební kampani do PSP ČR v roce 2013

Blogy