ČSSD prosazuje minimální mzdu ve výši 15 tisíc

20. listopadu 2019

ČSSD prosazuje zvýšení minimální mzdy na 15 000 korun. “Čeští zaměstnanci nejsou o nic horší než slovenští nebo polští,” vysvětlil Jan Hamáček, předseda ČSSD a ministr vnitra.

Tripartita se v pondělí nedohodla, zástupci zaměstnavatelů požadovali nižší zvýšení minimální mzdy. Rozhodne proto vláda.„Primárně se měli dohodnout zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců na tripartitě. Podporuji návrh paní ministryně Maláčové, a ti, kdo chtějí nižší růst než ten, který by se blížil 15 tisícům, tak musí vysvětlit českým zaměstnancům. Protože slovenská minimální mzda bude 15 tisíc korun, polská 15 a půl tisíce. Nevím, v čem jsou naši zaměstnanci horší, než Poláci nebo Slováci,“ uvedl Jan Hamáček, předseda ČSSD a ministr vnitra.

Odboráři požadují růst minimální mzdy o 1650 korun, z nynějších 13 350 na 15 000 korun. Zaměstnavatelé by přidali nejvýš 700 korun. Ministerstvo práce připravilo tři návrhy navýšení. “Já si přeji, abychom dosáhli nejvyššího možného navýšení, kdyby to záviselo skutečně jen a pouze na mě, tak je minimální mzda klidně 20 000 Kč. Lidé co pracují nemají být chudí!” řekla Maláčová.

Kabinet bude o minimální mzdě jednat na konci listopadu.

zdroj: tiskové oddělení ČSSD

Blogy