Šmarda (ČSSD): Na přidání kuchařce ve školce není, na nové ministry a úředníky ano

4. ledna 2022

Parlamentní listy 3. 1. 2022: Nový předseda ČSSD se zostra pustil do vlády Petra Fialy (ODS). „Vadí mi, že na přidání kuchařce v mateřské škole peníze nejsou a na navyšování počtu ministrů a vládních úředníků je peněz dost,“ rozčílil se od plic.

Nová vláda Petra Fialy (ODS), která vytrvale opakuje, že je třeba šetřit, rozhodla, že někteří zaměstnanci státu dostanou přidáno méně, než jim slíbila bývalá vláda Andreje Babiše (ANO), místo 1 400 jen 700 korun. Jedná se např. o policisty a hasiče. A někteří státní úředníci letos nedostanou přidáno vůbec. Řeč je o zaměstnancích Finanční správy či o zaměstnancích Úřadu práce.

Nedávno zvolený předseda ČSSD Michal Šmarda za to na nové vládě nenechal nit suchou a ministrům vmetl do tváře, že peníze na nové úředníky do svých úřadů našli, ale najít peníze pro další lidi jim je zatěžko.

„Šíření nenávisti proti státním a veřejným zaměstnancům nepřinese nic dobrého. Všichni potřebujeme někdy pomoc hasičů, záchranářů. Každý z nás chce, aby o jeho děti bylo dobře postaráno ve škole. Potřebujeme i úředníky, muzejníky, knihovníky. Zaslouží si respekt!“ vypálil Šmarda na Twitteru.
obrázek
Jenže tím ani zdaleka neskončil.

„Vadí mi, že na přidání kuchařce v mateřské škole peníze nejsou a na navyšování počtu ministrů a vládních úředníků je peněz dost. To je symbolika neúcty k lidem v terénu. Na tom trvám. Když chci po lidech, aby se uskromnili, tak toho musím být schopen i sám,“ pokračoval v kanonádě.

Jal se také vysvětlovat, proč se ČSSD rozhodla propouštět své vlastní zaměstnance. Finančně si je prý nemůže dovolit. Když si v diskusi přečetl, že stát také zmrazil platy např. úředníkům Finanční správy, protože si nemůže dovolit platit jím víc, odvětil, že pokud vláda nemá dost peněz pro zkušené úředníky, nemá na ministerstva nabírat nové lidi. „Je lépe státní správu zeštíhlit a potřebné lidi dobře zaplatit. Nezlobte se, ale na tom trvám,“ zaznělo od Šmardy.

zdroj: Parlamentní listy 3. 1. 2021

Blogy