P. Ploc se ptá: Rozhoduje se ministr financí podle toho, co se odvysílá v televizi?

23. ledna 2017

Bez sdělení jakýchkoliv relevantních důvodů zastavil ministr financí více než dvouletý přípravný proces, který pro celý harrachovský lyžařský areál znamenal naději na lepší budoucnost," bouří se nejenom poslanec a olympijský medailista ve skocích na lyžích Pavel Ploc, ale i ČUS.

ploc-4.jpg

„Ministr financí Andrej Babiš zrušil prodej státních pozemků provozovateli lyžařského areálu v Harrachově. Důvodem pro tento krok jsou „pochybnosti“, které v souvislosti s tímto prodejem v posledních dnech v médiích vyvstaly. Bez sdělení jakýchkoliv relevantních důvodů tak zastavil více než dvouletý přípravný proces, který pro celý harrachovský lyžařský areál znamenal naději na lepší budoucnost,“ bouří poslanec a olympijský medailista ve skocích na lyžích Pavel Ploc.

„Zastavení prodeje je podivné především z toho důvodu, že na přípravě prodeje pozemků v Harrachově se výrazně podílel také Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Tento úřad podléhá odbornému dohledu Ministerstva financí České republiky, tedy právě ministru Babišovi. Znamená zastavení prodeje, že tento úřad pochybil? Pokud ano, v čem? Jaké skutečné důvody stojí za zastavením prodeje pozemků? Opravdu se ministr financí rozhoduje podle toho, co se odvysílá v televizi?, “ ptá se poslanec Ploc.

„Postup ministra financí v zásadě znamená ohrožení naděje na to, že v Harrachově budeme zase mít důstojný skokanský areál a budeme schopni navázat na mimořádně úspěšnou československou skokanskou tradici. Skokanské můstky v Harrachově se rozpadají, v lokalitě neexistuje možnost umělého zasněžování, není zde lanová dráha a lyžařské vleky jsou zastaralé,“ pokračuje v úvahách Pavel Ploc.

„Tímto krokem ministra financí je podle mého názoru definitivně ohrožena budoucnost celého harrachovského lyžařského areálu. Jednou z cest byl dlouhodobý pronájem, pokud je však jedinou možností na stole prodej pozemků, měl by ho získat současný provozovatel. Nebo má pan ministr financí nějaký zázračný plán? Třeba si ho koupí přes svůj investiční fond…,“ uzavřel svůj komentář poslanec zvolený za ČSSD  Pavel Ploc.  

Zdroj: sportovnilisty.cz

tiskovou zprávu naleznete zde

 

Blogy