Hamáček: Všechno co má ruce a nohy míří na Břeclavsko. Bojujeme o životy lidí pod troskami

25. června 2021

iRozhlas.cz 24. 6. 2021: Lidé jsou uvěznění pod troskami a bojuje se o lidské životy. Takto ministra vnitra Jana Hamáček popisuje situaci na Břeclavsku a Hodonínsku, kudy se prohnalo tornádo. Záchranáři vyhlásili mimořádnou událost. Nevylučuje se povolání armády.

Jaké máte poslední informace o situaci na jihu Moravy?
Hodonínskem a Břeclavskem se prohnalo tornádo. Situace je tam velmi vážná. Lidé jsou uvěznění pod zřícenými budovami. Jsou tam nasazení záchranáři Jihomoravského kraje. Pomáhají i jednotky s těžkou technikou z Jihlavy a Hlučína. Nasazené jsou také USAR odřady, které mají za úkol vyhledávat lidi pod troskami.

Situace je vážná. Zvažujete povolání armády?
Jestli se povolá i armáda je na panu hejtmanovi Janu Grolichovi. On je šéf krizového štábu Jihomoravského kraje. Jsem s ním v kontaktu. Počítáme s tím, že když nebude stačit těžká technika pomocných hasičů, tak armádu povoláme.

Máte nějaké informace o obětech nebo o počtu zraněných?
V této chvíli je ještě velmi brzo na to říkat něco o obětech. Víme jen, že v hodonínské nemocnici jsou velké počty zraněných. Ještě o lidské životy bojujeme. Hledají se lidé pod troskami a bude to dlouhá noc.

zdroj: iRozhlas.cz 24. 6. 2021 odkaz ZDE

Blogy