ČSSD: Petice proti zavádění nadstandardů ve zdravotnictví a proti dvojí kvalitě péče

8. listopadu 2022

Parlamentní listy 7. 11. 2022: Sociální demokracie považuje výroky ministra Válka (TOP 09) o dvojí kvalitě péče pro miliardáře a bezdomovce za naprosto nepřijatelné.

lidovy-dum-ld-2.jpg

Odmítáme rovněž návrhy ministra zdravotnictví na zavedení nadstandardů ve zdravotnictví. ČSSD proto začala dnešním dnem sbírat podpisy pod petici adresovanou Vládě ČR.

Bezplatná zdravotní péče je garantovaná Listinou základních práv a svobod. Na základě veřejného pojištění má každý právo na ochranu zdraví – na bezplatnou zdravotní péči a zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon, který ale nesmí mít diskriminační povahu. “V nemoci či při úrazu trpíme všichni stejně. Upínáme se k lékařům a sestrám v naději, že nám pomohou a uleví. V tom jsme si jako lidé všichni rovni. A jako s rovnými se s námi musí zacházet!,” uvedla k důvodům sepsání petice místopředsedkyně ČSSD Daniela Ostrá.

„Sociální demokracii se vždy dařilo uhájit kvalitní a bezplatnou zdravotní péči. Občas to nebylo vůbec lehké. ODS, TOP09 a další pravicové strany se nikdy nevzdaly svého snu na zavedení nadstandardů ve zdravotnictví a tím pádem také dvojí kvality péče. Varovali jsme před tím. Teď ministr zdravotnictví Válek naše obavy potvrdil. Staré recepty jsou zpět,“ upozornil předseda ČSSD Michal Šmarda.

„Nemůžeme jim v likvidaci bezplatné zdravotní péče bránit ve sněmovně. Ale můžeme zvednout lidi a dát hlasitě najevo, že tudy vláda jít nesmí!“ doplnil Michal Šmarda.

Proto Sociální demokraté začali v jednotlivých krajích se sběrem podpisů pod petici proti zavádění nadstandardů ve zdravotnictví a proti dvojí kvalitě péče. Vyzývají všechny, kteří se chtějí připojit a pomoci jim bránit jeden ze základních pilířů ohleduplné společnosti.

zdroj: Parlamtntní listy 7. listopadu 2022 odkaz zde

Blogy