I. Bruzl: Bohumín hledá dobrovolníky

11. března 2022

deník Právo 11. 3. 2022: Dobrovolníky, kteří by pomáhali na bohumínském železničním nádraží zvládat příliv uprchlíků, hledá zdejší radnice ve spolupráci s organizací Adra. Bohumínský železniční uzel aktuálně využívá jako tranzitní místo pro svou další cestu přes tisíc uprchlíků denně.

igor-bruzl.jpg

Na nádraží funguje provizorní noclehárna, občerstvovací stanice nebo třeba i hernička pro děti. Dobrovolníci by mohli například pomáhat uprchlíkům se zavazadly, hledají se také lidé pro zajišťování občerstvení nebo navigaci ke správným spojům. Dobrovolníci na nádraží spadají pod několik koordinátorů, kteří řídí postup prací.

„Na tomto typu spolupráce jsme se dohodli z toho důvodu, že válečný konfl ikt pravděpodobně hned tak neskončí. Naším cílem je nastavit takový systém, který bude fungovat dlouhodobě a efektivně. Do pomoci se zapojují i České dráhy, Správa železnic, Český červený kříž, organizace Železnice pomáhá, Městská policie Bohumín, Policie České republiky a Charita Bohumín,“ sdělil místostarosta Bohumína Igor Bruzl (ČSSD).

deník Právo 11. 3. 2022

Blogy