Video: Sociální a integrační centrum SVĚT Mladá Boleslav

Budoucí Socální a integrační centrum SVĚT pomůže především cizincům orientovat se v českém prostředí, na úřadech, vzdělávat se v českém jazyce nebo společensky žít. Tento záměr s budovou bývalého kina město představilo ministrům Janu Hamáčkovi, Janě Maláčové, Tomáši Petříčkovi a velvyslancům Polska, Ukrajiny a Slovenska.

Nejen cizinci, ale všichni obyvatelé Mladé Boleslavi sem budou moci přijít pro radu, když budou potřebovat poradit s nějakým pracovním nebo právním problémem. Bude tu k dispozici finanční poradce, který bude vědět co s daněmi, pojištěním a povede i kurzy finanční gramotnosti.

“Budou tu jazykové kurzy češtiny pro cizince a cizích jazyků nejen pro Čechy,” vysvětlil náměstek primátora Mladé Boleslavi Robin Povšík (ČSSD), který zároveň kandiduje na hejtmana Středočeského kraje.

Obyvatelé města tu na jednom místě najdou zástupce institucí států, jejichž obyvatelé na Mladoboleslavsku pracují nebo neziskových organizací.

Centrum také nabídne útočiště aktivitám pro matky s dětmi, servis pro matky předškoláků v jejich jazyce nebo informační materiály v různých jazycích.

obrázek

Blogy