Jan Hamáček v Duelu JS: Je velká naděje, že Česká republika bude mít stabilní vládu s důvěrou

Já si myslím, že jsme došli hodně daleko. Je zde velká naděje na to, aby země měla stabilní vládu s důvěrou, která konečně začne řešit problémy," řekl v Duelu Jaromíra Soukupa v televizi Barrandov předseda sociální demokracie Jan Hamáček.

Podle Jana Hamáčka je pro práci vlády důležitá podpora ve Sněmovně. „Já věřím, že to si právě uvědomuje i KSČM," prohlásil předseda sociálního demokracie. „Jsem optimista. Já si myslím, že tento projekt dopadne, protože všechny tři strany do toho neinvestovaly hodně politického kapitálu. Sociální demokracie udělala naprosté maximum. Pokud to shodí komunisté, budou mít černého Petra," dodal.

Jan Hamáček ve vysílání uvedl, že spolupráci s KSČM vyjednává hnutí ANO jako vítěz voleb. „Není žádný smluvní dokument mezi sociální demokracií a KSČM. Existuje nějaký toleranční patent mezi hnutím ANO a KSČM. Pokud se objeví problém, tak jde logicky za hnutím ANO, protože oni vyjednávali s KSČM."

Předseda sociální demokracie nevyloučil možné změny ve vedení sněmovních výborů. „Může se ukázat, že některé výbory nefungují. Už dnes jsou problémy, které mají problémy buď z hlediska vedení, nebo z hlediska fungování," řekl.

Záznam pořadu je možné přehrát níže. 

obrázek

Blogy