Jan Chvojka pro UK: Koalice složená z ANO, SPD a KSČM by byla nebezpečná

Jak dlouho ještě potrvá sestavování vlády? A čeho chce opozice ne Sněmovně dosáhnout? Tyto otázky byly hlavními tématy pořadu České televize Události, komentáře. Hostem pořadu byl ministr pro lidská práva a předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka, další strany zastupovali Jakub Michálek (Piráti), Jan Farský (STAN) a Jan Bartošek (KDU-ČSL). Celou debatu můžete sledovat od 11. minuty záznamu.

Podle Jana Chvojky je nebezpečné, pokud se zformuje koalice ve složení ANO, SPD a KSČM. „Jsou to strany extremistické, zejména SPD. To znamená, že nebezpečí tam je. A samozřejmě hnutí ANO je hnutím jednoho muže. To je taky nesporné,“ uvedl předseda poslaneckého klubu ČSSD s tím, že takovou koalici nepodporuje.

Jan Chvojka připomněl předvolební slib ČSSD voličům, že strana nepůjde do vlády, v níž by měla být trestně stíhaná osoba. „Prostě trestně stíhaný člověk nemůže být v žádné vládě, nemůže to být premiér, protože je to problém na fungování vlády jak dovnitř toho státu, je to problém i v rámci mezinárodních vztahů. Dovnitř státu je to problém v tom, že se každý druhý den bude řešit v novinách, kdo kdy byl zase u soudu a podávat jaké vysvětlení a v rámci mezinárodních vztahů je to problém v tom, že opravdu je otázka, jestli vám německá premiérka vezme jako českému premiérovi, který je trestně stíhaný, telefon. Já si myslím, že to nemusí takhle být,“ řekl Jan Chvojka.

obrázek

Blogy