Roman Váňa s dalšími kandidáty do parlamentních voleb navštívili Městskou policii Olomouc

Roman Váňa s dalšími kandidáty do parlamentních voleb Antonínem Staňkem, Pavlem Holíkem a Jiřím Zemánkem navštívili Městskou policii Olomouc.

Při této příležitosti strážníkům daroval stovky plyšových hraček vyrobené vězněnými osobami v rámci projektu Pomáháme pomáhat, který vznikl z jeho iniciativy.

S projektem Pomáháme pomáhat spolupracujeme již řadu let. Hračky využíváme v rámci preventivních akcí, při řešení událostí za účastí dětí, pro zmírnění jejich stresu v krizových situacích," uvedl Pavel Skalický, ředitel Městské policie Olomouc.

Městská policie Olomouc zabezpečuje místní záležitosti veřejného pořádku v rámci působnosti statutárního města Olomouce a plní další úkoly, pokud tak stanoví zákon o obecní policii nebo zvláštní zákon.

Roman Váňa se zajímal o to, jaké přínosy pro olomouckou Městskou policii bude mít novela zákona o obecních policiích, v rámci které prosadil, aby se strážníkem mohli stát maturanti od 18 let namísto dosavadních jednadvaceti.

Tato změna je pro nás určitě přínosná. Můžeme oslovit čerstvé absolventy středních škol. Za současných podmínek na pracovním trhu je to pro nás významná pomoc," potvrdil Pavel Skalický.

Blogy