Zástupci ČSSD slavnostně otevřeli silnici spojující Opavu a Ostravu

Zástupci České strany sociálně demokratické slavnostně otevřeli silnici I/11 Mokré Lazce, která propojuje dvě velká moravskoslezská města Ostravu a Opavu. Stalo se tak v úterý 13. října 2015.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký, senátor Parlamentu ČR Vladimír Plaček, poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu Daniel Havlík, předseda Výboru pro dopravu Zastupitelstva Moravskoslezského kraje a krajský zastupitel Jaroslav Kala a další hosté se v úterý 13. října 2015 zúčastnili slavnostního otevření dopravní stavby – silnice I/11 Mokré Lazce – na hranici okresů Ostravy a Opavy, kde došlo i ke slavnostnímu přestřižení pásky.

Předmětem rozsáhlé stavby byla přeložka silnice I/11 do nové trasy, která zkapacitnila řešený úsek a převedla dopravu z průjezdního úseku Hrabyní, Velkou Polomí a Josefovicemi. „Celou stavbu beru jako malý zázrak. Je mimořádně potřebná pro náš kraj a to například z hlediska zklidnění dopravy přes okolní obce," připomněl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Daniel Havlík.

Stejný názor měl i poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, který dlouhodobě pracoval na tom, aby došlo k dokončení stavby. „Jsem velmi rád, že jsme dnes otevřeli jeden z dopravních úseků – silnící v Moravskoslezském kraji. Tato stavba nejenom propojuje velká města, jako je Opava a Ostrava, ale zrychlí i dopravu například do Krnova, Města Albrechtice, na Osoblažsko, až do Polska," uzavřel poslanec Velebný.

 

Blogy