VII. všesportovní hry Svazu Dělnických tělovýchovných jednot České republiky

O víkendu 12. – 13. září 2015 se v sousedním Hradci Králové, v krásném areálu DTJ, konaly VII. všesportovní hry SDTJ České republiky, kterých se zúčastnilo celkem 342 sportovců ze 17 jednot z celé republiky a z toho bylo více než 70 dětí, protože motto letošních her bylo: „Vezměte za sportem svoje děti…“.

Nejmladší účastnici bylo 6 let a nejstaršímu aktivnímu účastníku her bylo 76 let. Slavnostního zahájení her se zúčastnili a úspěch všem sportovcům popřáli mj. premiér Bohuslav Sobotka, předseda Sněmovny Jan Hamáček, hejtman Lubomír Franc, místopředseda ČSSD Martin Starec aj.

Poctivý celoroční trénink se vyplatil a zaslouženě jsme sklízeli plody několika desítek hodin strávených v tělocvičnách i na venkovních hřištích. Po loňských úspěšných hrách ve Vřesině, kde jsme byli v zastoupení 9-ti sportovců a získali jsme tam 5 medailí, jsme se letos zúčastnili v počtu 19 sportovců a získali jsme krásných 12 medailí, konkrétně 4 zlaté, 4 stříbrné a 4 bronzové.

Nejvíce nadějí jsme vkládali do naší silné disciplíny, a to badmintonu, kde jsme nakonec zaslouženě zabodovali ve dvouhrách i čtyřhrách. Velmi dobře jsme si vedli i v pétanque, kde 3 dvojice postoupily ze základní skupiny do nedělního finále a zde nám opět jen velmi těsně unikla medailová pozice. Poměřili jsme své síly v následujících disciplínách: tenis čtyřhra (bez medaile), plážový volejbal (bronz Víťa a Michal), veslařský trenažér (zlato Jarda), pétanque (bez medaile), badminton dvouhra (zlato Víťa, stříbro Tomáš), badminton čtyřhra (zlato Tomáš a Aleš, bronz Víťa a Michal), běh na 10 km (stříbro Jarda), běh na 5 km muži (zlato Aleš, stříbro Michal, bronz Víťa), běh na 5 km ženy (stříbro Milada, bronz Saša a Jana).

Všem našim sportovcům děkujeme za odvedené výkony a velmi dobrou reprezentaci naší DTJ Pardubice I. Velký obdiv a poděkování patří pořadatelům z DTJ Hradec Králové, kteří organizaci letošních her zvládli na zlatou medaili a díky nimž jsme si užili krásný slunný víkend plný sportu, soutěžení a fandění ve společnosti starých i nových přátel. Zdeněk Hrdý, předseda DTJ Pardubice I. Foto Bedřich Práchenský

Blogy