Poslanec Ladislav Velebný navázal spolupráci s Okresní Hospodářskou komorou v Bruntále

Na Městském úřadě v Krnově zasedalo předsednictvo Okresní hospodářské komory (OHK) Bruntál. Jednání se zúčastnil poslanec Ladislav Velebný a bruntálský ředitel úřadu práce Milan Horna. Došlo zde k navázání vzájemné spolupráce mezi poslancem a OHK Bruntál.

Předsednictvo Okresní hospodářské komory Bruntál zasedalo na Městském úřadě v Krnově ve středu 9. září 2015. Společného jednání se také zúčastnil poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný a ředitel Úřadu práce Bruntál Milan Horna. V rámci zasedání se jednalo o problematice dopravní infrastruktury, dopravního napojení a lepší dopravní dostupnosti na Bruntálsko.

„Náš stát je připraven jít do rozsáhlých investic, jako je například budování obchvatu Krnova a Opavy. Zároveň probíhají jednání mezi českým a polským ministerstvem zahraničních věcí ve věci železniční tratě Krnov – Jeseník,“ řekl poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, který zároveň na zasedání informoval o stavu a opravách místních komunikací, které jsou v majetku Moravskoslezského kraje.

V návaznosti na oblast školství poslanec Ladislav Velebný připomněl, že chybí učňovské a technické obory. „Je zde velmi málo absolventů. Firmám chybí svářeči, zámečníci a další. S tím je také spojena aktivní politika zaměstnanosti a rekvalifikace ve zmíněných oborech. Vše se zdlouhavě a komplexně v rámci kraje soutěží, což nabírá velké zpoždění,“ pokračoval poslanec Velebný. Další oblastí jednání byla i grantová politika a s tím spojené projekty v oblasti vzdělávání zaměstnanců a nezaměstnaných právě v oblastech technických oborů.

Aby se vše postupně dotáhlo do zdárného konce, poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný navázal spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Bruntál. „Smyslem vzájemné spolupráce je nalezení společné řeči a společných kroků, jak hospodářsky a ekonomicky pozvednout náš bruntálský region. Není mi lhostejné, jak zde lidé žijí, proto musíme zapracovat na bodech, o kterých jsme diskutovali,“ uzavřel poslanec Velebný.

Více zde: http://www.velebny.eu/products/poslanec-ladislav-velebny-navazal-spolupraci-s-okresni-hospodarskou-komorou-v-bruntale/

Blogy