Poslanec Ladislav Velebný a hejtman Miroslav Novák doprovázeli po regionu jízdu historických vozidel

Poslanec Ladislav Velebný a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák zaštítili velkolepou akci na podporu cestovního ruchu, která nese název Trofeo Niké Jeseníky 2015. Oba tak doprovázeli po bruntálském regionu jízdu historických vozidel.

Společenský život na Bruntálsku v sobotu 12. a v neděli 13. září 2015 zpestřila velkolepá akce Trofeo Niké Jeseníky 2015. Po regionu tak vyjely prvorepublikové historické automobily. Po celou dobu účastníky doprovázel poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

V sobotu 12. září 2015 poslanec Ladislav Velebný pozdravil soutěžící na počátku akce u Horského hotelu Kopřivná v Malé Morávce, jeho asistenti se podívali i do Sklárny Jakub v místní části Mnichov ve Vrbně pod Pradědem. Poslanec Velebný pak v Hotelovém komplexu Avalanche v Dolní Moravici přivítal hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka, kteří společně odstartovali další část programu historické jízdy veteránů. Při zdravicích vystoupily také bruntálské gymnastky.

V neděli 13. září 2015 se poslanec Ladislav Velebný a hejtman Miroslav Novák setkali v Horských lázních v Karlově Studánce, kde lázeňskou oblast opět po roce zdobila prvorepubliková auta. Cesta pak pokračovala na Krnovské hudební slavnosti, kde proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších soutěžících a jejich historických miláčků.

„Jsem velmi rád, že vznikla taková velká akce, která má nejenom oblibu u zdejších občanů, ale dokáže i podpořit rozvoj cestovního ruchu a veřejnosti ukazuje různé turistické destinace v našem krásném regionu. Akci určitě budeme i příští rok podporovat,“ v závěru doplnil poslanec Ladislav Velebný, který společně s moravskoslezským hejtmanem celou dvoudenní společenskou událost zaštítil.

Blogy