Na setkání s občany do Senátu přišly 3 tisíce lidí

Kapela Mňága a Žďorp a Vladimír Mišík s ČDG zahráli na dnešním setkání senátorek a senátorů s občany. Do Valdštejnské zahrady přišly v průběhu odpoledne zhruba tři tisíce lidí, program zahájil předseda Senátu Milan Štěch spolu s dalšími senátory a senátorkami z pražských i mimopražských volebních obvodů.

„Valdštejnský palác jsme dostali do správy bezmála před dvaceti lety, snažíme se celou tu dobu vedle přípravy legislativy, která je naším stěžejním úkolem, nabízet akce pro veřejnost, aby se do Valdštejnského paláce a zahrady mohlo přijít podívat co nejvíce lidí. Toto setkání je příležitostí pro nás senátory, abychom hovořili s lidmi o problémech, které je trápí, ale také o běžných denních radostech a starostech," řekl předseda Senátu Milan Štěch při zahájení setkání.

Vstoje nebo vsedě vyslechli návštěvníci zahrady hodinový koncert kapely Mňága a Žďorp a následně Vladimíra Mišíka s ČDG. S předsedou Senátu diskutovali příchozí nejčastěji o sociálním systému, platbách daní nebo dalších připravovaných změnách zákonů. Zajímali se i o další akce, které Senát bude pořádat v následujících měsících.

Blogy