Na Okresní konferenci ČSSD zasedali delegáti z celého bruntálského regionu

Delegátky a delegáti z místních organizací na Bruntálsku zasedali na Okresní konferenci ČSSD v Bruntále, která proběhla v pátek 16. října 2015.

Po roce opět na Bruntálsku byli svoláni delegáti na Okresní konferenci ČSSD v Bruntále, aby se rozhodlo o důležitých bodech jednání. Na počátku předseda Okresního výkonného výboru ČSSD Bruntál a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný zahájil páteční okresní konferenci, nechal zvolit pracovní předsednictvo, komise, zapisovatele a ověřovatele zápisu i odhlasovat program zasedání.

Během odpoledne zazněly zprávy předsedy OVV ČSSD Bruntál Ladislava Velebného, předsedy Místního klubu Mladých sociálních demokratů Radka Vráblíka, předsedkyně Sociálně demokratických žen Marie Velebné, předsedy Klubu seniorů ČSSD na Bruntálsku Jana Dohnala, předsedkyně Okresní kontrolní komise ČSSD Bruntál Jarmily Pavlíkové a také zpráva o hospodaření pod taktovkou Aleše Šupiny, který zastoupil okresního tajemníka. Vystoupil také host - předseda Krajského výkonného výboru ČSSD Moravskoslezského kraje a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Mezi důležitými body jednání byly také volba delegátů a jejich náhradníků na Krajskou konferenci ČSSD Moravskoslezského kraje, nominace členů a jejich náhradníků Krajského výkonného výboru ČSSD Moravskoslezského kraje, nominace předsedy Krajského výkonného výboru ČSSD Moravskoslezského kraje, nominace členů a předsedy Krajské kontrolní komise ČSSD Moravskoslezského kraje a nominace kandidátů pro volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Nechyběla ani nominace na lídra pro volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

V průběhu stranických voleb proběhla také hodnotná diskuze. Například na téma uprchlické krize, školství, rozvoje regionu, přípravy volebního programu, posílení zaměstnanosti a především zapojení mladých lidí do politického života a posílení členské základy v sociální demokracii na Bruntálsku.

Blogy