Mladí sociální demokraté: Všesportovní hry Svazu dělnických tělovýchovných jednot ČR

Dne 12. - 13. 9. 2015 se v Hradci Králové uskutečnily všesportovní hry Svazu dělnických tělovýchovných jednot ČR, kterých se zúčastnilo přibližně 300 převážně mladých lidí z 16ti tělovýchovných jednot.

Mladí sociální demokraté, kteří se těchto her zúčastnili vůbec poprvé, se se svým sedmi členným týmem mezi amatéry i zkušenými sportovci vůbec neztratili a přivezli domů i cenné kovy.

Slavnostní zahájení proběhlo v sobotu 12. 9. 2015 za účasti premiéra ČR Bohuslava Sobotky, předsedy poslanecké sněmovny Jana Hamáčka, primátora města Hradce Králové Zdenka Finka, hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France a dalších významných osobností. Poté se sportovci vydali na svá stanoviště.

Během soboty a neděle vybojovali členové MSD stříbrnou medaili ve veslování na trenažéru (Jan Košák), a dvě bronzové medaile – v hodu na koš (Lucie Válová) a v pétanque (Jan Širc a Petr Orieščík). Želízka v ohni jsme měli i v beach volejbale (Krista Šircová a Jan Košák) a ve stolním tenise (Ondřej Kuba), ale ti se ve velmi silné konkurenci nedokázali probojovat do bojů o medaile.

"Uvědomujeme si, že pohyb je důležitý v každém věku. Sportem se zlepšuje nejen fyzická, ale i psychická pohoda jedince a jsem ráda, že jsme mohli být součástí těchto všesportovních her a jít tak aktivním příkladem," shrnula předsedkyně MSD Lucie Válová.

Blogy