Premiér B. Sobotka se u příležitosti Fora 2000 setkal s kubánským disidentem Moruou

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes v rámci 19. ročníku mezinárodní konference Forum 2000 setkal s kubánským disidentem Manuelem Cuesta Moruou, který se hlásí k sociálně demokratickému proudu tamní opozice. Při společné debatě se premiér zajímal především o aktuálním politickém a ekonomickém vývoji na Kubě a situaci v oblasti lidských práv.

Předseda vlády Sobotka přivítal první známky uvolnění současného režimu na Kubě a ujistil Moruou, že česká vláda bude ve vztahu ke Kubě pokračovat ve své dlouholeté tradici, tedy v důrazu na politickou liberalizaci a akceptaci lidských práv.

Premiér Sobotka dnes na konferenci Forum 2000 vystoupil s projevem k tématu podpory demokracie a rozvoje vzdělávání. Cely projev najdete zde.

Forum 2000

Forum 2000 založil v roce 1996 prezident Václav Havel společně s japonským filantropem Yoheiem Sasakawou a nositelem Nobelovy ceny míru Eliem Wieselem. Cílem konference je podpora demokratických hodnot a respektu k lidským právům, rozvoje občanské společnosti a posilování náboženské, kulturní a etnické tolerance. Fóra se pravidelně účastní řada významných osobností politického a společenského života z celého světa.

Blogy