FOTO: Nová cyklostezka propojila obec Vrdy s Čáslaví

Cyklisté mohou vyrazit na další středočeskou cyklotrasu, která v délce zhruba 2,3 kilometru propojila Dolní Bučice a Koudelov, místní části obce Vrdy na Kutnohorsku a umožnila tak cyklistům bezpečnější jízdu do Čáslavi.

Obec cyklostezku postavila za pomoci evropské dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Celkové náklady projektu překročily 6 milionů korun a dotace činí téměř 5,8 milionu korun. Slavnostního otevření nové cyklotrasy se zúčastnili hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) a starosta Čáslavi Jaromír Strnad (ČSSD).

„Cyklostezka jistě přiláká na Kutnohorsko nové návštěvníky, celé rodiny, které propadly této formě turistiky. Nová trasa se vyhýbá frekventované silnici I. třídy do Čáslavi, a tak se na ni nemusí bát ani s dětmi a mohou si bezpečně vychutnat krásy zdejší přírody,“ řekl hejtman Petera.

Povrch cyklostezky je asfaltobetonový a lemují ho obrubníky. Šířka 2,5 m je na vjezdech rozšířena až na pět metrů. „Navazuje v podstatě na místní ulici Větrná a vede do Koudelova v místě původní historické polní cesty,“ dodal starosta obce Antonín Šindelář (ČSSD).

Středočeský kraj má vybudovanou již poměrně hustou síť cyklostezek, která se dále rozšiřuje. V současné době je kraj protkán celkem zhruba 320 kilometry cyklostezek, přičemž jen v loňském roce přibylo přes 33 kilometrů. Díky spolufinancování z ROP se má například ještě v létě otevřít trasa Zeleneč – Lázně Toušeň, jejímž vybudováním vznikne spojení Prahy a cyklostezek podél Labe.

Blogy