Vládní priority 2016: bezpečnost, EET i boj se suchem

Mezi priority Sobotkova trojkoaličního kabinetu pro začínající rok 2016 patří posílení bezpečnostních složek, prosazení elektronické evidence tržeb i zavedení takových opatření, která by českou krajinu lépe ochránila před klimatickými extrémy.

Rok 2016 pro Sobotkovu vládu představuje zlomové období, protože na konci ledna se vláda přehoupne do druhé poloviny svého mandátu. Koalice tak může bilancovat a plánovat, jak prosadit své zbývající priority. Času na ně přitom nemá mnoho, protože na podzim Česko čekají dvoje volby, krajské a senátní, které mohou během předvolební kampaně ovlivnit charakter politické diskuse.

Současně s tím vládní síly v Poslanecké sněmovně podle premiéra Bohuslava Sobotky blokují opoziční obstrukce. „Měli bychom více tlačit na rychlejší projednávání zákonů v Poslanecké sněmovně. Během roku jsme jich naschvalovali velké množství, ale taktika opozice je, jak se zdá, docela úspěšná – to znamená, že zdržují, zdržují, zdržují,“ prohlásil premiér v rozhovoru pro ČT24. Více zde...

Zdroj: Česká televize

Blogy