Vedení Benešova bylo odvoláno, novým starostou je Hostek z ČSSD

Novým starostou Benešova se včera stal dosavadní opoziční zastupitel Petr Hostek (ČSSD). Ve funkci nahradil Jaroslava Hlavničku (Volba pro město), kterého zastupitelé na návrh opozice odvolali z funkce.

Spolu s Hlavničkou byla odvolána celá městská rada a skončila i koalice tvořená Volbou pro město, ODS, TOP 09 a STAN, která měla dohromady těsnou většinu 14 z 27 hlasů. Kvůli nespokojenosti s dosavadním vládnutím ji opustila TOP 09. Novou koaliční smlouvu dnes uzavřeli zástupci ČSSD a ANO. Podporu budou mít od komunistů a TOP 09, dohromady tak mohou spoléhat na hlasy 15 zastupitelů.

V sedmičlenné městské radě zasednou čtyři zástupci ČSSD a tři zástupci ANO. Prvním místostarostou se stal Jiří Švadlena (ANO), další místostarostkou Nataša Bruková (ČSSD). Řadovou radní bude mimo jiné místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO). Hostek ČTK řekl, že na každé jednání rady budou přizváni také zastupitelé za KSČM a TOP 09, kteří ale nebudou moci hlasovat.

Dvaapadesátiletý Hostek je ředitelem benešovské nemocnice, po nějakou dobu bude vykonávat obě funkce zároveň. "Ten souběh je motivován pouze tím, abychom dodělali některé projekty, které se v minulém roce rozjely," řekl Hostek ČTK. Jeho nové angažmá v čele města bude podle něj znamenat větší nápor práce pro náměstky v nemocnici i místostarosty na radnici. V minulosti byl Hostek například šéfem středočeského krajského úřadu nebo řídil Národní bezpečnostní úřad.

Prioritami nového vedení je podle něj větší transparentnost úřadu, promyšlená privatizace bytového fondu nebo zlepšení dopravní infrastruktury. "Velkým oříškem bude podle mého názoru smysluplné využití brownfieldu Táborských kasáren," uvedl Hostek.

Zdroj: ČTK

Blogy