Ministerstvo přijde o 35 milionů z EU? Nejsou to bohužel miliony poslední!

Dnes se ukázalo, že ministerstvu školství vážně hrozí, že přijde o 35 milionů korun z peněz Evropské unie kvůli špatně sepsané smlouvě k projektu informačního systému Národní soustavy kvalifikací. Musím upřímně říct, že taková informace mne nijak nepřekvapuje. Je to doklad toho, jak špatně ministerstvo školství administruje Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OVPK). Očekávám, že takových chyb tam bude celá řada a bude spíše uměním najít na ministerstvu školství projekt, který bude v pořádku.

Mnohem závaznější však ještě je, že je to jen další hřebíček do rakve čerpání desítek miliard korun z EU ministerstvem školství na podporu rozvoje našeho školství. 35 milionů je sice ve srovnání s desítkami miliard "titěrná" částka, nicméně by se za ni dala bez problémů zrekonstruovat školní budova či uhradit roční provoz středně velké základní školy.

Je pro mne velkým překvapením, že v takto závažné věci, jako jsou  problémy ministerstva školství s čerpáním OPVK, chybí jasné stanovisko ministra školství Petra Fialy. Jako by se ho celá věc vůbec netýkala. Opak je však pravdou!

Blogy