Jaroslav Foldyna pořádal seminář o podpoře sportu

12. listopadu 2015

Financování sportu mládeže a sportovních klubů bylo tématem semináře, na který pozval poslanec Jaroslav Foldyna funkcionáře tělovýchovných jednot a dalších organizací z celé republiky. S nimi přišla diskutovat také ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

„K uspořádání semináře mě vedly diskuze s voliči. Donekonečna odpovídám na otázky, proč nejsou ve sportu peníze. V roce 1989 bylo na sport skoro devět miliard, proč jsou dnes na sport uvolněny jen tři miliardy korun? Kam se ztratily, ztrácejí se peníze pro kluky v trenýrkách? O těchto tématech jsme se na semináři bavili a jsem moc rád, že pozvání přijala i paní ministryně Valachová," uvedl Jaroslav Foldyna.

Kateřina Valachová mimo jiné informovala o tom, že s poslanci otevřela debatu o podpoře sportu na příští rok a připravuje nová pravidla investičních programů směřujících finanční prostředky do sportovišť. Podstatným prvkem navrhovaných právních úprav je důraz na strategické řízení podpory sportu. Návrh zákona o podpoře sportu počítá například se zvýšením adresnosti a transparentnosti podpory sportu ze státního rozpočtu, navrhuje zřídit rejstřík sportovních organizací a založit Národní radu pro sport jako poradního orgánu ministerstva školství. „Určitě si můžete být jisti, že na čem se shodneme v rámci debat, jako je například tato, budu skutečně ze všech sil promítat do státní politiky ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Také vás chci vyzvat, abychom vedli věcnou diskuzi o tom, jak máme pomoct českému sportu, a abychom společně táhli na jednu branku," uvedla ministryně Kateřina Valachová.

„Věřím, že dnešní seminář byl přínosný jak pro sportovní funkcionáře, tak i pro přítomné poslance a paní ministryni. Vidím, že dlouhodobě neuspokojivou situaci, kdy se do samotných sportovních klubů a tělovýchovných jednot dostává ze státního rozpočtu málo peněz, snaží systémově řešit. Má moji plnou podporu," shrnul Jaroslav Foldyna.

Blogy