D. Váhalová zahájila výstavu o sociální demokracii v Německu a českých zemích

5. července 2015

Dne 1. 7. 2015 byla ve Frenštátě pod Radhoštem zahájena výstava „Za svobodu, spravedlnost a solidaritu: 150 a 135 let sociální demokracie v Německu a v českých zemích“. Vernisáž výstavy slavnostně otevřela poslankyně Dana Váhalová.

Ve svém projevu zdůraznila, že „lidská důstojnost, svoboda, demokracie, rovnost, právní stát a dodržování lidských práv jsou hlavní hodnoty, které ČSSD provází celou její existenci.“ Dle jejich slov: „Prosazování těchto hodnot a blahobyt občanů je jedním z našich hlavních cílů.“

I tato výstava ukazuje, že v globalizovaném světě, kdy žádná země nemůže čelit problémům v různých oblastech jako např. zajištění energie, změny klimatu, udržitelného rozvoje, konkurenceschopnosti či terorismu, má ČSSD velkou oporu v německé sociální demokracii a ve Straně evropských socialistů (PES). Na konkrétních příkladech tato výstava představuje spolupráci, společný boj nejen proti německému fašismu, ale i za lepší budoucnost našich národů v demokratické a sociální Evropě.

Vytvoření prostoru svobody, bezpečnosti a práva je významnou prioritou nejenom dnešní Evropské unie, ale také evropských socialistů, což jim zaručuje význam pro budoucnost.

V závěru svého projevu paní poslankyně D. Váhalová řekla: „ČSSD stála již mnohokrát na rozcestí a musela volit svůj směr. To, že je zde stále a je největší levicovou stranou znamená, že ho vždy našla a měla co nabídnout. Vždy jsem věřila tomu, že ČSSD má nejenom historii, ale také budoucnost. A proto abychom budoucnost měli, musíme svou historii nejenom znát,chápat, umět se s ní vyrovnat, ale především se z ní musíme umět poučit.“

Výstava bude otevřena v Orlovně ve Frenštátě pod Radhoštěm od 2. do 19. července 2015 ve všední dny od 10 do 12 a od 15 do 19 hodin a určitě stojí za návštěvu.

Blogy