ČSSD nebude skákat, jak hysterická ODS píská

9. září 2015

Jako předseda KVV ČSSD Pardubice a zastupitel statutárního města Pardubice nemohu přejít mlčením dlouhodobou demagogickou kampaň ze strany opozice, včetně ODS, vůči našim členům, přátelům a kolegům ve vedení města, kampaň urážlivou, argumentačně nepodloženou, demagogickou a účelovou, aktuálně vedenou v médiích jejím členem, Mgr. K.Haasem.

Článek „Jak se zachovají radní města Pardubic-budou ovlivněni jedincem?" je sice v souladu s typickou hysterickou argumentací většiny představitelů ODS po opakovaně prohraných volbách na všech politických úrovních, nicméně jejich falešnou interpretaci podstaty problémů a nedostatek sebereflexe, nemůžeme, byť tradičně věrni slušné politické kultuře, která vždy v Pardubicích byla, přejít mlčením.

Neuvolněný zastupitel jedné městské části, což je předražený pardubický samosprávný originál vycházející z myšlenkové dílny pardubické ODS 90-tých let, stojící ročně daňové poplatníky desítky milionů ( jistě lépe využitelných na sociální programy, školství, zdravotní prevenci, prevenci kriminality, péči o seniory, nová sportoviště), překypuje grafomansky „ odbornými" obecnými komentáři a texty na snad veškerá témata posledních let, nicméně pouze obvykle pojmenovává všem známá fakta , a to bez náznaku řešení.
To vše bez ohledu na to, že ještě nedávno to byla sama ODS, která na většinu dnešních problémů, které my musíme řešit, zadělala svou úpornou snahou pomáhat pouze sami sobě nebo svým chlebodárcům v pozadí, známé šedé kmotrovské sféře.
Jejich boj proti omezení podnikatelského prostředí plného nezdaněných zisků, boj proti registračním pokladnám a podpora daňových úniků do kapes těch, co na druhé straně vyžadují stejné sociální jistoty, školství a levné zdravotnictví pro sebe a své blízké, tak jako většina slušných podnikatelů a zaměstnanců odvádějících do koruny veškeré daně, jejich politické přesvědčení odhaluje nejlépe.

Marginální politické uskupení, kterým byla dříve suverénní konzervativní pravicová strana, se do této pozice dostala díky své sobecké politice a díky svým představitelům. Záplava textů o všem možném z jejich dílny je pouze marnou snahou o, u slušných voličů, dávno prohraný boj o místo na slunci a snahou o osobní prezentaci.
Nikdo z členů pardubické ČSSD se nikdy nesnížil k osobním urážkám svých politických partnerů nebo rivalů, jak jsme v poslední době svědky ze strany opozice.
Veřejně trousit osobní výpady a výmysly, jak představitelé města z hnutí ANO, ČSSD, TOP 09 a Koalice pro Pardubice jsou ve svém jednání a chování pod vlivem kohokoliv, navíc jednotlivce, jsou výrazem osobní a politické bezradnosti a ubohosti.
Potrefené husy se vždy ozvou jako první, ale vůle voličů v Pardubicích byla jednoznačná - došla jim trpělivost se starými a neměnnými pořádky.

Právní analýza, vypracovaná na žádost zastupitelů ČSSD, ukázala, že ODS alibisticky podporuje podnikatele, kteří, byť jim to ukládá zákon, nezveřejňují to co ze zákona mají. Žádné účetní uzávěrky, žádné výroční zprávy. Ten kdo natahuje dlaň pro veřejné peníze by měl být první, kdo ctí zákony a nesmí se dopouštět správních deliktů.
To že Rada schválila v květnu koncesní dokumentaci a poté již, dle ODS, není cesty zpět, byť se vyskytnou závažné okolnosti hodné zřetele, je přesně to, před čím budeme jako ČSSD naše Pardubice bránit.
Vždy se budeme snažit maximálně chránit veřejný majetek a veřejné peníze. Jsou to peníze nás všech a pro všechny. Ne jen pro úzký okruh vyvolených, v zákulisní politice a v roky nastavených mechanismech moci zběhlých šíbrů.
To, že ČSSD žádá objektivní analýzu, zda každý bazén v Pardubicích má mít desítky zaměstnanců a milionové roční náklady, nic nezmění anglosasky znějící názvy poradenských firem, které obhájí cokoliv, co je objednavatelem a plátcem analýzy zaplaceno. Jistě i to, že je Země placatá a nesou ji na krunýři čtyři želvy.
Na rozdíl od zastupitele Haase neznáme dokonale technologii koupaliště, ale jeho péče o to, aby se nenašel jiný provozovatel, než Ministr v.o.s., který dle kolegy zastupitele jistě nemá „ zazimovací systém areálu" - je dojemná! O jaký systém jde nevíme, to ví pouze specialista zastupitel.

ČSSD pouze otevřela to, co mělo být na věčné časy občanům ukryto. Jistě zanedlouho uvidíme všeznalého pana zastupitele, jak vede na rogalu volavky do teplých krajin, pere se s medvědy nebo na písníku v Mělicích našel řecké amfory, tak jako Putin na Krymu.

O šíření jakých prokazatelně nepravdivých informacích ohledně koncesního řízení hovoří, o jakých demagogických výrocích ze strany radního za ČSSD?
O veřejně dostupných výdajích města dle staré koncesionářské smlouvy?
Jen v roce 2014 město Pardubice zaplatilo firmě Ministr v.o.s. téměř 3 500 000,-kč ( 3,5 milionu), a to díky koncesi zařízené ODS před mnoha lety, další náklady z městského rozpočtu na modernizace a rekonstrukce jen v tomto roce ( 2014) byly dalších téměř 4 000 000,-kč !
Stále to ještě zastupiteli Haasovi vychází 2,6-2,8 x levněji než v Hradci Králové? A srovnává srovnatelné?
Už sám pan zastupitel sděluje novou nabídnutou cenu, ze zrušeného koncesního řízení a oznamuje novinu, že nabídka je nižší než dlouhé roky předtím. To se ODS vzbudí jen vždy, kdy jim teče do bot? Šlo tedy o zbytečný milion korun každý rok z peněz nás všech? To je Pardubice za vedení ODS nepotřebovaly?

Nikdo této firmě, tlačené zastupiteli ODS, předpokládaný příjem koncesionáře ve výši 37 000 000,-kč za sedm let v ČSSD nezávidí, ale určitě ODS závidí ČSSD a našim koaličním partnerům to, že po pouhém půlroce ve vedení města jsme snížili mladým rodičům na třetinu náklady za cestování jejich dětí do škol, za kulturou a za sportem.
Třeba ušetříme i zde a časem zlevníme cestování třeba i seniorům.
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.
Bohužel ODS dělá vše pro to, aby se nic nedělalo. Proč? Snad se to časem dozvíme. Nebo možná raději snad ani ne.


MUDr.Pavel Svoboda, předseda KVV ČSSD Pardubice

Blogy