Senát čelí neserióznímu očerňování ze strany MF DNES

8. dubna 2016

Senát je v posledních dnech vystavován mediálním útokům v deníku MF DNES a na serveru iDnes.cz, který nekorektně informuje o platech a náhradách výdajů senátorek a senátorů a též nepravdivě o platu předsedy Senátu a vedoucího Kanceláře Senátu. Ze strany MF DNES se jedná o krajně neseriózní jednání, které má evidentně za cíl poškodit dobré jméno naší instituce. Redaktor má právo napsat článek o čerpání náhrad senátorek a senátorů, ale bylo by seriózní počkat také na data z Poslanecké sněmovny, aby čtenář měl objektivní srovnání.

Takto v očích čtenářů MF DNES mohou senátoři vypadat jako ti, kteří „zneužívají náhrady" na rozdíl od poslanců, o kterých se nepíše. Přitom poslanci i senátoři čerpají náhrady přesně v souladu se zákonem, který je pro všechny stejný. A Kancelář Senátu na můj pokyn velmi důsledně hlídá, aby vše probíhalo přesně tak, jak má.

Mí kolegové údaje redaktorovi poskytli a za to jsme dnes očerňování na velkém dvoustránkovém prostoru. Je otázka, jestli celá uměle vytvořená kauza založená na nepřesných údajích v listech patřících Andreji Babišovi není řízeným útokem na Senát, neboť zcela opomíjí druhou – početně silnější dolní komoru Parlamentu ČR. Je totiž známo, že v Poslanecké sněmovně je druhým nejsilnějším klubem klub ANO, kde všichni členové včetně Andreje Babiše mají obdobné platy a náhrady, a tudíž se někomu může hodit očerňovat právě pouze horní komoru Parlamentu, kde má hnutí ANO jen malé zastoupení a občané s tímto hnutím naši komoru nespojují.

Blogy