Proflákali = rozkradli?

20. září 2012

Omylem, na jednání, kde neměli co dělat novináři, se nejlepší ministr financí na světě, za TOP 09 nominovaný Kalousek, vyjádřil k prosperitě českých a moravských zemí. Proflákali jsme to. CO? Zdroje z privatizací, zdroje z Evropy, zdroje z daní nás všech. Neproflákali, rozkradli je přesnější.

A byl jsem u toho, zapomněl dodat. Od samého začátku a s každou vládou. Ještě v tomto volebním období jsem se snažil prosadit boží superzakázku na odstranění ekologických škod ve výši 1 000 000 000 korun, které nebyly nutné, zapomněl dodat. Nekontroloval jsem na ministerstvu evropské dotace a tak nám zarazili plnění ve výši 25 000 000 000 korun, zapomněl dodat - tím nám Evropa také říká - pokusili jste se ty peníze ukrást chlapci.

Po výrazech vytunelovat, odklonit, tak máme novou alternativu pro posametové rozkrádání - proflákat. 

A ještě jeden pěkný protimluv. Konzervativní politiku nelze dělat bez zvyšování daní. Dodnes jsem si myslel, že konzervativci jsou naopak proti zvyšování daní a zasahování Kalousků do našich životů. Je to jinak.

Dobrá zpráva je, že zlaté časy Evropy pro Kalousky končí. Dovedli nás na konec cesty. A dokonce už i Evropa nám to dává jasně najevo. Naše zboží je jedovaté a visí na něm originální pravé známky. Dlouho bude trvat získání důvěry zákazníků zpět.  Kdyby stejně jako kolky na cigarety byly  prodávány známky na alkohol v hodnotě daně, nemuselo se to stát. My je prodáváme v hodnotě papíru. A když je kupující ztratí, vytiskneme mu za pár korun novou marži. A kdopak na tom má zásluhu, kdo to mohl a měl ovlivnit? 

Blogy