Svědectví z jednoho stánku: "Za 7 let provozu tady byla jednou konrola Celní zprávy. Jinak nikdy nikdo. Ani z hygienické služby nebo živnostenského úřadu. Na kontrolu kašlou. Jaký je rozdíl mezi námi a o 200 m dál vzdáleným barem či restaurací? Žádný," uvedla vedoucí stánku. Cítí se oprávněně diskriminována. Sídlí v rekreační oblasti a začíná jim těžké období. Proč je dvojí metr. To je jen jedno hledisko.

Obětí je již 16. Strašné. Teriroriálně od Ostravy po Plzeň, Prahu nevyjímaje. Někdo zaplavil těmi jedy celý trh. To snad je jasné i malému dítěti. Proč si vláda vzala na mušku jen výseč trhu, když je evidentní, že otrávit vás mohou v kterékoliv hospodě a možná i lahví z TESCA? A barman v tom bude nevinně. Najít je třeba toho parchanta, který to má na svědomí. Stát má odpovědnost za ochranu spotřebitele. Po polské soli určené k posypu silnic, relativně neškodném příběhu, jsme svědky nevídaného selhání.  

Dnešní opatření vlády je polovičaté, smutně bezzubé. Bylo na místě plošné rozhodnutí zákazu prodeje destilovaného alkoholu pro všechny, včetně řetězců. Dokud se nenajde, či nezkontroluje celý trh. Prohlášení, jak jsou z kanceláří vyhnáni všichni dostupní kontroloři je hezké, správné, ale přišlo pozdě a nevylučuje další oběti. A ty už bude mít na svědomí i exekutiva.