Otázky na premiéra, na něž by měla odpovědět celá vláda

29. března 2012

Pane předsedo vlády, opravdu bojujete za podporu rodin s dětmi, když jste snížili porodné, rodičovské a hodláte zavést školné? Nemyslíte si, že základem problémů je vysoká nezaměstnanost mladých a špatný demografický vývoj české společnosti?

Pane premiére, domníváte se, že lidé po zvýšení DPH na potraviny, léky, energie a dopravu budou kupovat knihy či časopisy, pro které hodláte ponechat sníženou sazbu daně?

Pane předsedo vlády, pochopí lidé nutnost šetření a rozpočtových škrtů, když Vaši ministři rozdávají vysoké odměny a podporují netransparentnost při nákupech a akvizicích?

Pane premiére, proč v době ekonomické krize hodláte prosadit církevní restituce a to bez ohledu na většinový názor občanů České republiky? Vypíšete všeobecné referendum k této problematice? Nebo se bojíte, že se Vám na základě neúspěchu referenda rozpadne vládní koalice?

Pane předsedo vlády, proč prosazujete druhý pilíř penzijní reformy v době, kdy je schodek na důchodovém účtu, kdy je vysoká nezaměstnanost a kdy OSVČ nejsou solidární v tomto systému? Opravdu věříte tomu, že si mladím lidé začnou šetřit na důchod v době, kdy studují a zakládají rodiny? A kdy horko těžko shání slušně placenou práci.

Pane premiére, opravdu jste přesvědčen, že na Vaše škrty musí doplácet ti nejpotřebnější? Můžete se podívat lidem do očí a obhajovat škrty v sociální oblasti?

Pane předsedo vlády, kde jsou Vaše sliby, že nebudete zhoršovat životní úroveň občanům naší země? Proč záměrně podfinancováváte veřejné služby, policii, hasiče, armádu, vzdělání a zdravotnictví? Je Vaší snahou rozklad sociálního státu a plíživá privatizace?

Pane premiére, kdy konečně začnete bojovat s korupcí a kdy budete postihovat korupční chování ve státní a veřejné správě? Opravdu si neuvědomujete, že chování Vaší vlády nahrává politickému extremismu a podrývá demokratické principy České republiky?

Blogy