Nečas s Kalouskem zmrazí důchodce

4. července 2012

Stát nevybírá na daních tolik, kolik mu Kalousek naplánoval. V rozpočtu chybí 24 miliard. Není to však žádné překvapení. Akce vyvolá reakci, učili nás jako malé děti ve škole. Diví se asi jenom vláda, která snížila příjmy státního rozpočtu nesmyslnou rovnou sazbou daně z příjmu. Boháče bylo třeba přece bránit, na rodinách s dětmi a důchodcích se mělo vybrat dost peněz.

To se však zcela „nečekaně“ nestalo. A tak Nečas s Kalouskem v tomto týdnu prozřeli, čert vem jejich ideologické předvolební proklamace. Chystají progresivní zdanění bohatých. Konečně, napadlo asi mnohé z nás. Premiéra to však evidentně mrzí a přispěchá s vysvětlením, že když už se vláda jen tak mimochodem rozhodla opět zvýšit DPH u potravin a zmrazit důchody, musí přece požádat o solidaritu také „chudáky“ nejvyšší příjmové skupiny. Ve finále důchodci budou, i když nechtě, hrdiny úsporných opatření vlády.

Ministr práce a sociálních věcí Drábek však uklidňuje, že se budou důchody zmrazovat pouze dočasně. Případně by se prý mohly valorizovat také podle růstu hrubého domácího produktu (HDP). Zapomene však již dodat, že růst HDP se v příštím roce očekává nulový. Takže by vlastně důchody nezmrazila vláda, ale mrška HDP. Ani mistr propagandy Goebles by to nevymyslel lépe! A tak mě napadá, že by se nám to všem žilo snáze, kdyby se naopak podařilo poslat k ledu drobné lži a asociální nápady Nečase s Kalouskem.

Blogy